Blog
Biżuteria z bursztynami- piękno natury w Twojej garderobie

Biżuteria z bursztynami- piękno natury w Twojej garderobie

Czym jest bursztyn?

Bursztyn to kamień, który fascynuje ludzi od tysięcy lat. W starożytności uważany był za talizman chroniący przed złem, a obecnie jest jednym z najpopularniejszych kamieni szlachetnych. Biżuteria z bursztynami to nie tylko piękny dodatek do garderoby, ale także talizman i symbol szczęścia. W tym artykule dowiesz się, jakie są rodzaje bursztynów oraz do czego nosić biżuterię z bursztynami. Bursztyn to kamień organiczny, powstały z żywicy drzewnej, która zastygła w ciągu milionów lat. Najwięcej bursztynów wydobywa się w Polsce, ale także w innych krajach, takich jak Rosja, Litwa czy Ukraina. W zależności od pochodzenia, bursztyny różnią się kolorem, składem mineralnym oraz właściwościami terapeutycznymi. Najpopularniejsze rodzaje bursztynów to bursztyn bałtycki, bursztyn z Sycylii, bursztyn z Dominikany, bursztyn z Meksyku i bursztyn z Chińskiego Morza. Bursztyny te posiadają rozmaite barwy, od jasnej żółci i miodu, przez przezroczystą żółć, aż po ciemnobrązowe. Często pojawiają się takie bursztyny, które posiadają wewnątrz inkluzje, czyli zanieczyszczenia, takie jak liście, skorupy lub owady.

https://www.jubilersezam.pl/bizuteria/zawieszki/zawieszka-srebrna-bursztyn-koniakowy-gx-minerals-gx-bur-7-proba-925

Biżuteria z bursztynami- jak nosić?

Biżuteria z bursztynami jest uniwersalna i pasuje do wielu stylizacji. Możesz nosić ją zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Biżuteria z bursztynami będzie pięknie się prezentować na kobietach o każdej karnacji – zarówno na blondynkach, jak i brunetkach, na jasnej i ciemnej skórze. Biżuteria z bursztynami to dodatek, który przyciąga uwagę i nadaje stylizacji charakteru.

Biżuteria z bursztynami może przybierać różne formy. Spotkać można naszyjniki, bransoletki, kolczyki, pierścionki czy broszki. Najmodniejsze w tym sezonie okazują się być naszyjniki, zdobione masywnymi bursztynami. Kolejnym przykładem wyjątkowej biżuterii z bursztynami są pierścionki, które można nosić na co dzień i specjalne okazje.

https://www.jubilersezam.pl/bizuteria/kolczyki/kolczyki-srebrne-trzy-owale-z-bursztynami-sztyft-s2-3005s-proba-925

Bursztyn- właściwości

Biżuteria z bursztynami ma nie tylko walory estetyczne, ale także terapeutyczne. Bursztyn jest bogaty w kwas bursztynowy, który wpływa korzystnie na organizm człowieka. Kwas bursztynowy działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwutleniająco. Biżuteria z bursztynami może pomóc w leczeniu różnego rodzaju chorób, takich jak bóle głowy, stany zapalne, choroby skóry czy choroby układu oddechowego.

https://www.jubilersezam.pl/bizuteria/pierscionki/pierscionek-owal-bursztyn-konbead-w-kolo-px-407au375-blaszka-gold

W Jubiler Sezam posiadamy szeroką ofertę biżuterii z bursztynami różnego rodzaju. Jeśli nie lubisz zbytnio wyróżniać się z tłumu, zdecyduj się na delikatne kolczyki z małymi bursztynami, które w delikatny sposób dopełnią Twoją stylizację. Jeśli lubisz odważne dodatki, koniecznie wybierz masywną zawieszkę, która będzie pięknie prezentować się na żywo. Do kompletu możesz zakupić również dopasowaną bransoletę.

https://www.jubilersezam.pl/bizuteria/naszyjniki/naszyjnik-bursztyn-mix-kolor-na-sznurku-jx003