Poradniki
Jak nakładać kolczyk nausznicę?

Jak nakładać kolczyk nausznicę?

Kolczyki nausznice to popularny i elegancki dodatek do stylizacji, który można nosić na wiele okazji. Jednak nie każdy wie, jak prawidłowo je zakładać, aby uniknąć uszkodzenia ucha. W tym artykule omówimy krok po kroku, jak nakładać kolczyk nausznicę oraz odpowiemy na najczęstsze pytania dotyczące nausznicy.

Kolczyk nausznica – czym jest?

Kolczyk nausznica to rodzaj biżuterii, który noszony jest na uchu i składa się z dwóch głównych elementów: dekoracyjnego fragmentu oraz klipsa lub haczyka, którym kolczyk jest przypinany do ucha. Kolczyki nausznice mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak srebro, złoto, kamienie szlachetne, perły czy sztuczne materiały.

Historia kolczyków nausznicy sięga starożytności i były one używane w wielu kulturach na całym świecie. W różnych okresach czasu kolczyki nausznice miały różne znaczenia i były noszone zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Współcześnie kolczyki nausznice są popularnym dodatkiem do codziennej i wieczorowej garderoby i występują w wielu różnych stylach, kształtach i rozmiarach, aby zaspokoić potrzeby i gusta każdej osoby.

https://www.jubilersezam.pl/bizuteria/kolczyki/nausznica-na-chrzastke-pozlacane-polkolko-ear-cuff-ja972-gold-proba-925

Czy trzeba przekłuwać uszy do nausznicy?

Nie, nie trzeba przekłuwać uszu, aby nosić kolczyki nausznice. Istnieją modele, które można nosić bezpośrednio na uchu, bez konieczności robienia dziurek. Są to tzw. nausznice klipsy, które trzymają się na uchu dzięki specjalnemu zapięciu.

Dzięki temu osoby, które boją się bólu lub infekcji związanych z przekłuwaniem uszu, mogą cieszyć się pięknem i eleganckim wyglądem kolczyków nausznic. Nausznice klipsy są łatwe do zakładania i zdejmowania, dzięki czemu można je zmieniać bezpośrednio przed wyjściem na imprezę lub do pracy. Istnieją również nausznice z haczykiem, które są bardziej podobne do klasycznych kolczyków z dziurkami, ale nie wymagają one specjalnego narzędzia do przekłucia ucha.

https://www.jubilersezam.pl/bizuteria/kolczyki/nausznica-na-chrzastke-z-cyrkoniami-pozlacana-ear-cuff-ja983-gold-proba-925

 Nausznica bez przekłuwania – jak ją założyć?

Aby założyć nausznice bez przekłuwania, należy uważnie przypiąć klips lub haczyk do ucha. W przypadku nausznicy klipsowej, należy umieścić klips na małżowinie usznej i delikatnie go docisnąć, a następnie sprawdzić, czy trzyma się na uchu.

Należy pamiętać, że klips nie powinien być zbyt mocno dociskany, aby nie powodować dyskomfortu lub bólu ucha. W przypadku nausznicy z haczykiem, należy delikatnie przeciągnąć haczyk przez małżowinę uszną i przypiąć go z tyłu ucha.

Warto pamiętać, że niektóre nausznice klipsy i nausznice z haczykiem mogą być ciężkie lub długie, co może powodować ich przesuwania się lub spadanie z ucha. W takim przypadku należy wybrać modele z bardziej stabilnymi zapięciami lub krótsze i lżejsze kolczyki nausznice.

https://www.jubilersezam.pl/bizuteria/kolczyki/nausznica-na-chrzastke-srebrna-z-lancuszkiem-anker-ja970-rod-proba-925

 Jak poprawnie zakładać nausznicę bez uszkodzenia dziurki i ucha?

Aby poprawnie zakładać nausznice bez uszkodzenia dziurki i ucha, należy postępować z ostrożnością i delikatnością. Przed założeniem kolczyka należy umyć ręce oraz dokładnie oczyścić ucho, na którym będzie się go nosić.

Następnie, w przypadku nausznicy klipsowej, należy uważnie umieścić klips na małżowinie usznej i delikatnie go docisnąć, aby się przypiął. W przypadku nausznicy z haczykiem, należy delikatnie przeciągnąć haczyk przez małżowinę uszną i przypiąć go z tyłu ucha.

Ważne jest, aby dociskać nausznic zbyt mocno, ponieważ może to powodować dyskomfort i ból ucha, a w skrajnych przypadkach nawet urazy skóry lub tkanki miękkiej. Jeśli kolczyki nausznice są zbyt ciężkie lub długie, mogą przesuwać się lub spadać z ucha, dlatego warto wybrać modele z bardziej stabilnymi zapięciami lub krótsze i lżejsze kolczyki nausznice.

Jeśli ucho jest podrażnione, bolesne lub zaczerwienione po noszeniu kolczyków nausznic, należy natychmiast przerwać noszenie biżuterii i skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od piercingu.

Na co zwrócić uwagę wybierając nausznicę?

Podczas wybierania nausznicy warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, takich jak rozmiar, kształt, materiał wykonania oraz styl.

Po pierwsze, nausznicę należy dobierać do rozmiaru ucha, aby była odpowiednio dopasowana i nie powodowała dyskomfortu. Należy pamiętać, że nausznice mogą mieć różne wielkości i długości, a także różną wagę, która może wpłynąć na wygodę noszenia biżuterii.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest materiał, z jakiego wykonana jest nausznica. Osoby uczulone na niektóre metale powinny wybierać biżuterię z materiałów, które są mniej alergizujące, takich jak srebro lub złoto. Warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania nausznic, aby były trwałe i odporne na uszkodzenia.

Styl i design nausznic są również istotnymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę. Nausznice mogą mieć różne kształty, wzory i kolory, co pozwala na dostosowanie biżuterii do indywidualnych preferencji i gustów. Warto wybierać nausznice, które będą pasować do swojego stylu ubierania, aby biżuteria była harmonijna z resztą stroju.

Ostatecznie, warto również rozważyć cel, dla którego chcemy nosić nausznicę. Czy będzie to biżuteria do codziennych stylizacji czy też do bardziej eleganckich i formalnych okazji? W zależności od odpowiedzi na to pytanie, można wybrać nausznice o różnym charakterze i stylu.

Podsumowując, kolczyki nausznice to piękna biżuteria, która potrafi uzupełnić każdą stylizację. Aby cieszyć się ich pięknem, należy odpowiednio dobrać ich rozmiar, kształt oraz materiał wykonania oraz pamiętać o ostrożnym zakładaniu, aby uniknąć uszkodzenia ucha.