Blog
Jaką biżuterię podarować na chrzest? Dla chłopca i dziewczynki.

Jaką biżuterię podarować na chrzest? Dla chłopca i dziewczynki.

Chrzest święty jest szczególnie ważnym wydarzeniem zarówno dla dziecka jak i jego rodziców. Jest to idealna okazja, aby świętować przybycie dziecka na świat oraz powitać je w swojej rodzinie, wierze i społeczności. Wybranie prezentu dla dziecka na chrzest może być nie kiedy nie lada wyzwaniem. Jeśli nie możesz zdecydować się na idealny podarunek, chętnie pomożemy w wyborze. Pod spodem przedstawimy propozycje biżuteryjne, które sprawdzą się na prezent na chrzest zarówno dla dziewczynki jak i chłopca.

„Prezent na chrzest – czy biżuteria jest dobrym pomysłem?

Świetnym wyborem, zarówno dla dziewczynki i chłopca jest biżuteria, która niejednokrotnie pozostaje pamiątką na całe lata. Biżuteria będzie stanowić ponadczasowe przypomnienie o tym wyjątkowym dniu jakim jest chrzest święty.

Jaka biżuteria na chrzest dla dziewczynki?

Wybranie prezentu dla dziewczynki jest zdecydowanie prostszym wyborem niż prezent dla chłopca. Wybierając biżuterię dla dziewczynki na prezent z okazji chrztu, szukaj elementów zawierających delikatne wzory, takie jak serca lub kwiaty, ewentualnie symbole takie jak krzyże, które reprezentują chrześcijaństwo. Naszyjnik z jej imieniem jest również świetną opcją, którą może nosić przez całe życie jako przypomnienie o tym szczególnym dniu. Alternatywnie, wybierz coś prostszego, jak złota bransoletka lub kolczyki – coś, co będzie mogła nosić przy specjalnych okazjach przez całe swoje dzieciństwo i w dorosłym życiu. Jeśli pragniesz, aby prezent od Ciebie nosił znamiona duchowości i wiary, możesz podarować delikatny łańcuszek z drobnym medalikiem.

https://www.jubilersezam.pl/bizuteria/medaliki/zloty-medalik-mb-czestochowska-z-dopasowanym-lancuszkiem-m2-m-0832vedco-050-9k

Jaka biżuteria na chrzest dla chłopca?

Prezent dla chłopca może przysporzyć wiele kłopotów i rozterek. Dla chłopca proponujemy również delikatny łańcuszek z krzyżykiem, który zostanie pamiątką na długie lata. Możesz również podarować dziecięcy zegarek, z którego chłopiec będzie korzystać jak podrośnie.

Prezent na chrzest – co zamiast biżuterii?

W Jubiler Sezam posiadamy wyjątkową kolekcję artykułów dekoracyjnych, które możesz podarować z okazji Chrztu Świętego bądź innych ważnych okazji. Jednym z najczęstszych wyborów jest srebrna łyżeczka z zegarem, na której można wygrawerować godzinę narodzin dziecka.

https://www.jubilersezam.pl//srebrna-lyzeczka-pamiatka-z-okazji-chrztu-swietego-nr-bh-chrz001-girlzegar-kk

Inną propozycją są również ciekawe srebrne grzechotki, na której również można wygrawerować wybraną przez siebie godzinę. Grzechotka z motywem piłki nożnej świetnie sprawdzi się jako prezent dla chłopczyka.

https://www.jubilersezam.pl/artykuly-dekoracyjne/grzechotka-srebrna-pilka-i-puchar-sz265-pilkapuchar-proba-925

Kolejną propozycją są srebrne smoczki, w których rodzice pociechy mogą przechować pierwszy ząb lub włoski ukochanego dziecka.

https://www.jubilersezam.pl/artykuly-dekoracyjne/artdekoracyjne-smoczek-da784-dziecko-w-wozkuzegar-proba-925

Każdy z tych artykułów dekoracyjnych świetnie sprawdzi się jako prezent zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Uniwersalnym prezentem są także obrazki Święte, dostępne w różnych wersjach. Możesz zdecydować się na obrazek Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i czy Jana Pawła II. Dostępne są również obrazki z aniołkami i wygrawerowaną modlitwą. Taki prezent bez wątpienia zostanie piękną pamiątką na długie lata.

Wybór idealnego prezentu na chrzest ukochanego dziecka może być zniechęcający na początku, ale biżuteria jest zawsze doskonałym wyborem! Od bransoletek i naszyjników dla dziewcząt po zegarki i łańcuszki dla chłopców – istnieje tak wiele dostępnych opcji, które sprawią, że dziecko  poczuje się wyjątkowo w swoim wyjątkowym dniu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na Święty Obrazek czy srebrną grzechotkę, taki upominek na pewno przyniesie ogromną radość i będzie przypominać o wyjątkowym dniu Chrztu Świętego.