Blog
Jak nosić sygnet? Poradnik dla mężczyzn

Jak nosić sygnet? Poradnik dla mężczyzn

Sygnety w przeszłości używane były jako sposób do podpisywania dokumentów. Dzisiaj służą jedynie jako stylowy dodatek biżuteryjny, głównie dla mężczyzn. W Jubiler Sezam posiadamy ofertę sygnetów wykonanych zarówno ze srebra jak i złota, które z pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym miłośnikom męskiej biżuterii.

Na którym palcu i na której ręce nosić sygnet?

Przy zakupie sygnetu mężczyźni często zastanawiają się na którym palcu go nosić. Odpowiedź jest bardzo prosta, wszystko zależy od Ciebie! Sygnet często noszony jest na środkowym, serdecznym bądź wskazującym palcu ale to właśnie Ty powinieneś sam podjąć decyzję, jak jest Ci z nim najwygodniej. Jeśli jednak przywiązujesz dużą wagę do tradycji, weź pod uwagę, że polscy szlachcice nosili sygnety na serdecznym palcu lewej dłoni. Papież i biskup noszą swoje sygnety na tym samym palcu jednak na prawej dłoni, w angielskie tradycji zaś nakazane jest noszenie sygnetu na małym palcu. Przy wyborze idealnego sygnetu zwróć uwagę na jego rozmiar. Nie pozwól, aby sygnet był na Ciebie zbyt luźny bądź zbyt ciasny. Odpowiednio dopasowany rozmiar sprawi, że będziesz czuł się jeszcze bardziej komfortowo.

Co oznacza sygnet na każdym palcu?

Pragniesz, aby noszenie Twojego sygnetu było czymś więcej niż tylko ozdobą? Jeśli pragniesz, aby Twój pierścień coś symbolizował, warto wiedzieć, że noszenie sygnetu na konkretnym palcu może określać twoją osobowość i charakter.

Noszenie sygnetu na:

Ostatnim palcu: symbolizuje indywidualizm właściciela

Serdecznym palcu: pewność siebie i swoich umiejętności

Środkowym palcu: równowagę

Wskazującym palcu: poczucie władzy

Kciuku: dobrobyt i zamożność

Na tej podstawie możesz więc zdecydować, która z tych wartości jest dla Ciebie najważniejsza.

Jaki sygnet wybrać?

Jeśli zdecydowałeś się już na zakup sygnetu, zastanów się, czy wybrać sygnet wykonany ze srebra czy złota. Po drugie zdecyduj, czy preferujesz gładki sygnet bez żadnych zdobień czy może ozdobiony jakimś kamieniem bądź wzorem. Pomyśl również o kształcie zdobienia, wolisz okrągłe, owalne a może kwadratowe elementy? Poniżej przedstawimy wybrane modele sygnetów z Jubiler Sezam, które możesz zakupić na naszej stronie internetowej www.jubilersezam.pl

https://www.jubilersezam.pl/bizuteria/sygnety-i-obraczki-meskie/sygnet-srebrny-orzel-w-kole-oksyda-sz015-proba-925

Powyżej przedstawiamy stylowy srebrny sygnet męski. W środku znajduje się orzeł biały w kole. Sygnet pochodzi z kolekcji patriotycznej, która przeznaczona jest dla wszystkich, którzy w wyraźny a jednocześnie subtelny sposób pragną wyrazić swoją postawę obywatelską i uczucie narodowe.

Kolejną propozycją jest sygnet wykonany ze złota ze zdobieniem w formie zaokrąglonego prostokąta z gładką i satynową powierzchnią

https://www.jubilersezam.pl/bizuteria/sygnety-i-obraczki-meskie/sygnet-zloty-prostokat-zaokraglony-ar-xxvgr0320-l-proba-585

Jeśli pragniesz sygnetu z widocznym zdobieniem, zdecyduj się na złoty sygnet z czarnym onyksem. Taki dodatek z pewnością doda Ci charakteru.

. https://www.jubilersezam.pl/bizuteria/sygnety-i-obraczki-meskie/sygnet-zloty-z-kwadratowym-onyksem-ar-i7cvgr0022-l-proba-375

Jeśli zastanawiałeś się nad zakupem sygnetu, mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszelkie wątpliwości a ty już nie długo będziesz cieszył się z posiadanego stylowego dodatku na Twojej dłoni.