Blog
Rodzaje i symbolika medalików

Rodzaje i symbolika medalików

Biżuteria sakralna jest szczególnym rodzajem produktów jakie dostępne są w salonie jubilerskim Sezam. Dla wielu biżuteria ta jest symbolem wartości jakimi kierują się w życiu. Na rynku dewocjonaliów znaleźć można szeroki wybór medalików i krzyżyków. Warto zauważyć, że istnieje wiele rodzajów medalików, które symbolizują różne wartości. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje medalików.

Medalik Benedyktyński:

Medalik Benedyktyński przedstawia katolickie Sakramentalia zawierające symbole i napisy związane z życiem św. Benedykta z Nursji, oraz Krzyż z pierwszymi literami wyrazów z modlitwy egzorcyzmu. Uważa się, że medalik chroni przed nieszczęściem.

Medalik Benedyktyński

Medalik Duch Święty

Medalik Duch Święty przedstawia Gołębice, jako symbol Ducha Świętego. Gołębica uważana jest za uduchowienie życia a sam medalik jest idealnym prezentem z okazji Bierzmowania.

Medalik Duch Święty

Medalik Fatimska

Medalik Fatimska przedstawia postać Matki Boskiej Fatimskiej po koronacji. Podarunek medaliku w takiej formie stanowi nie tylko przekaz wartości religijnych, ale przede wszystkim wyraz miłości i troski. Istnieje również nowoczesna odmiana tego medalika, przedstawiająca wizerunek Matki Boskiej Fatimskiej jako młodej dziewczyny w chuście na głowie.

MB Fatimska

Medalik MB Bolesna

Medalik ten przedstawia twarz Maryji, która została odwzorowana z Piety Michała Anioła.

MB Bolesna

Medalik MB z Dzieciątkiem

Medalik przedstawia różne formy Matki Boskiej trzymającej dziecko w ramionach.

MB z Dzieciątkiem

Medalik Niepokalana

Medalik z Matką Boską Niepokalaną nazywany jest również Cudownym Medalikiem. Pierwotnie nazywany był Medalikiem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przypisywano mu moc umocnienia wiary, a także siłę do nawrócenia. Wierzący wskazywali na swoiste poczucie szczególnej opieki Matki Bożej.

Medalik Niepokalana

Medalik Św. Krzysztof

Medalik przedstawia postać Świętego Krzysztofa, który jest patronem kierowców i podróżujących.

Medalik Św. Krzysztof

Istnieje również wiele odmian medalików przedstawiających postać Pana Jezusa.

Medalik z Panem Jezusem

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.jubilersezam.pl i wybrania idealnego medalika, który pozostanie piękną pamiątką na długie lata dla każdego.