Blog
Obrączki miłości- czym są i jak je nosić?

Obrączki miłości- czym są i jak je nosić?

Jak nosić obrączki małżeńskie?

Obrączki miłości to prawdziwy symbol bliskości i trwałości małżeństwa. To jedna z najpiękniejszych tradycji związanych z zawarciem małżeństwa, której zwyczaj sięga już czasów starożytnych. Obrączki miały wtedy nie tylko symbolizować miłość, ale także oznaczały przynależność do danego plemienia czy rodziny. Dzisiaj obrączki są bardziej indywidualne, często dopasowane do stylu i charakteru pary. W Jubiler Sezam obrączki miłości to delikatne, cienkie pierścionki zdobione najczęściej cyrkoniami bądź diamentami.

https://www.jubilersezam.pl/bizuteria/pierscionki/pierscionek-zloty-obraczka-milosci-nr-lp-34u20-rsg1200-19-y-proba-375

Tradycyjne obrączki nosi się na serdecznym palcu lewej ręki. Istnieją różne teorie na temat tego, skąd wzięła się ta tradycja. Jedną z nich mówi, że serce znajduje się po lewej stronie, a nosząc obrączkę na tym palcu, bliskość między partnerami jest jeszcze większa. W innych krajach, np. w Rosji czy Grecji, obrączki zakłada się na palce prawej ręki. W Polsce jednak tradycja mówi o palcu lewej ręki. Warto jednak dodać, że w dzisiejszych czasach wiele par decyduje się na noszenie obrączek na innym palcu, a nawet na dłoni prawej. Z tradycyjną obrączką idealnie komponuje się nasza obrączka miłości, która dodaje charakteru i elegancji. Obrączki najczęściej wykonane są ze srebra lub złota.

Obrączki z białego i żółtego złota- które wybrać?

Na rynku dostępne są obrączki zarówno białe, jak i żółte, a nawet różowe, w zależności od tego, jaki kolor materiału został wybrany. Złote obrączki z białego złota to obecnie bardzo popularny wybór, ponieważ są bardziej subtelne niż złote obrączki zwykłe. Do niedawna klasycznym i najczęstszym wyborem był żółty kolor, ale dzisiaj coraz popularniejsze stają się modele w kolorze białym. Oba kolory mają swoich zwolenników, a wybór zależy już tylko od gustu pary młodej. Warto jednak zwrócić uwagę na wybór stopu złota. Polecane są obrączki ze złota 585, które są bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia niż obrączki ze złota 375 lub 333.

https://www.jubilersezam.pl/bizuteria/obraczki/obraczki-slubne-nr-zo-oe-213

uszkodzenia niż obrączki ze złota 375 lub 333.

Jak dbać o obrączki, by przetrwały długie lata noszenia?

Najważniejsze to regularne czyszczenie obrączek i unikanie kontaktu z produktami chemicznymi. Przydatne mogą być też specjalne kosmetyki do złota, które pomogą zachować blask i czystość Twoich obrączek. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, grubość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dobrym pomysłem jest także wykupienie gwarancji, dzięki czemu w przypadku jakichkolwiek problemów obrączki będą można łatwiej wymienić.

Nietypowe obrączki – jakie wzory i materiały można wykorzystać?

Kolejnym ważnym aspektem jest wybór wzoru. Obrączki mogą być gładkie, z kamieniami lub ornamentami. Wszystko zależy od gustu i stylu pary. Coraz częściej można spotkać się z nietypowymi wzorami, np. z napisem na zewnętrznej stronie obrączki albo z wytłoczonym wzorem na okrągłej powierzchni. Warto zatem zapoznać się z różnymi propozycjami i wybrać coś, co będzie odpowiadało naszym preferencjom i charakterowi. Nietypowe obrączki to świetna opcja dla par, które chcą wyróżnić się z tłumu. Wybierając nietypową formę obrączki, warto zastanowić się, czy przydadzą się na co dzień. Część wzorów może okazać się zbyt ciężka lub nieporęczna, a to może przeszkadzać w codziennym użytkowaniu.

https://www.jubilersezam.pl/bizuteria/obraczki/obraczki-slubne-nr-zo-b-207