Blog
Biżuteria ze szmaragdem- dlaczego warto ją wybrać?

Biżuteria ze szmaragdem- dlaczego warto ją wybrać?

Biżuteria z szmaragdem to piękny i wartościowy dodatek dla każdej kobiety. Szmaragdowy kamień symbolizuje miłość, nadzieję, harmonię i mądrość, co sprawia, że biżuteria z tym kamieniem może być pięknym i wartościowym upominkiem dla bliskiej osoby lub samej siebie. Biżuteria z szmaragdem może być noszona na wiele okazji, zarówno formalnych, jak i casualowych, dodając elegancji i wyjątkowości każdej stylizacji.

Biżuteria z szmaragdem – dlaczego warto ją wybrać?

Szmaragd to kamień szlachetny o intensywnie zielonym kolorze, który zawsze kojarzył się z luksusem i prestiżem. Biżuteria z szmaragdem jest bardzo popularna, ze względu na swoją piękność i wartość. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto wybrać biżuterię z szmaragdem:

 1. Wyjątkowa piękność – szmaragd to kamień o intensywnym zielonym kolorze, który wygląda bardzo elegancko i stylowo. Szmaragdy mają również wiele innych odcieni, takich jak jasny zielony, ciemny zielony, niebieskozielony i szafirowy, co pozwala na tworzenie różnorodnych projektów biżuterii.
 2. Wysoka wartość – szmaragd to kamień szlachetny, który jest uważany za jeden z najdroższych kamieni szlachetnych na świecie. Biżuteria ze szmaragdem jest często uważana za prestiżową i luksusową.
 3. Symbolika – szmaragd od wieków był uważany za kamień, który przynosi szczęście, miłość i harmonię. Biżuteria ze szmaragdem jest często noszona jako talizman i uważana za chroniącą swojego właściciela.
 4. Warianty – Biżuteria z szmaragdem jest dostępna w różnych wariantach, w zależności od indywidualnych potrzeb i stylu. Można wybierać między biżuterią ze szmaragdem naturalnym, syntetycznym lub imitacją, a także różnymi rodzajami surowca, takimi jak złoto, srebro czy platyna.
 5. Uniwersalność – biżuteria z szmaragdem jest uniwersalna i pasuje do różnych stylizacji, od codziennych po wieczorowe. Biżuteria ze szmaragdem może być również noszona przez osoby o różnych stylach i gustach.

Szmaragd – jakie ma znaczenie?

Szmaragd to kamień szlachetny, który posiada wiele znaczeń i symboli. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

 1. Nadzieja – szmaragd od wieków był uważany za kamień, który przynosi nadzieję i optymizm. Był on często używany jako talizman przez ludzi, którzy potrzebowali wsparcia w trudnych momentach.
 2. Harmonia – szmaragd jest kojarzony z harmonią, równowagą i wewnętrznym spokojem. Według wierzeń, kamień ten pomaga w radzeniu sobie z emocjami i łagodzi stres.
 3. Miłość – szmaragd to kamień, który symbolizuje miłość i pozytywne uczucia. Uważa się, że kamień ten pomaga w budowaniu trwałych i pełnych miłości związków.
 4. Odrodzenie – szmaragd jest również kojarzony z odrodzeniem i przebudzeniem. Uważa się, że kamień ten pomaga w procesie transformacji, odnalezieniu siebie i odkrywaniu nowych możliwości.
 5. Mądrość – szmaragd to kamień, który symbolizuje mądrość i wiedzę. Według wierzeń, kamień ten pomaga w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu umysłu i poszerzaniu horyzontów.

https://www.jubilersezam.pl/bizuteria/zawieszki/zawieszka-zlota-z-diamentami-i-szmaragdem-aw-36151-y-em-prostokat-markiza-proba-585

Szmaragd to kamień, który posiada wiele znaczeń i symboli. Jest uważany za kamień nadziei, harmonii, miłości, odrodzenia i mądrości. Biżuteria z szmaragdem może być dobrym wyborem dla osób, które potrzebują wsparcia, pozytywnych emocji i chcą otaczać się pięknem i wartościowymi dodatkami.

Biżuteria z szmaragdem – kiedy warto ją wybrać?

Biżuteria z szmaragdem to doskonały wybór na wiele okazji, zarówno formalnych, jak i casualowych. Oto kilka przykładów, kiedy warto wybrać biżuterię z szmaragdem:

 1. Na specjalne okazje – biżuteria z szmaragdem doskonale sprawdza się na specjalne okazje, takie jak uroczystości rodzinne, wesela czy rocznice. Szmaragdowy kamień przyciąga uwagę i dodaje szyku i elegancji każdej stylizacji.
 2. Na wieczorne wyjścia – biżuteria ze szmaragdem to doskonały dodatek do wieczorowych stylizacji, np. do sukienek koktajlowych czy klasycznych smokingów. Szmaragdowy kamień doskonale komponuje się z ciemnymi kolorami i dodaje charakteru.
 3. Do codziennych stylizacji – biżuteria z szmaragdem może być również noszona do casualowych stylizacji, np. do jeansów i koszuli czy do swetra i spodni. Biżuteria ze szmaragdem dodaje wyjątkowości i elegancji nawet do prostych, codziennych stylizacji.
 4. Jako prezent – biżuteria z szmaragdem to doskonały prezent na wiele okazji, np. na urodziny, święta czy rocznicę. Szmaragdowy kamień symbolizuje miłość, nadzieję i harmonię, co sprawia, że biżuteria z tym kamieniem może być pięknym i wartościowym upominkiem dla bliskiej osoby.
 5. Do pracy – biżuteria ze szmaragdem może być również noszona do pracy, szczególnie jeśli mamy dress code, który wymaga eleganckich dodatków. Biżuteria z szmaragdem dodaje profesjonalizmu i charakteru do każdej stylizacji.

Jaki jest koszt biżuterii ze szmaragdem?

Koszt biżuterii ze szmaragdem zależy od wielu czynników, takich jak wielkość i jakość kamienia, rodzaj metalu oraz rodzaj biżuterii (np. pierścionek, naszyjnik, kolczyki). Szmaragd jest kamieniem szlachetnym, dlatego biżuteria z nim zawsze będzie kosztować więcej niż biżuteria z kamieniami szlachetnymi niższej klasy. Oto kilka porad, które mogą pomóc w określeniu kosztu biżuterii ze szmaragdem:

 1. Wielkość i jakość kamienia – im większy i lepszej jakości szmaragd, tym wyższa cena biżuterii. Szmaragdy o intensywnym, czystym kolorze, bez inkluzji i wad są najdroższe, ale również najpiękniejsze. Warto zwrócić uwagę na wagę, kolor, czystość oraz cięcie szmaragdu, ponieważ te czynniki wpływają na jego wartość.
 2. Rodzaj metalu – cena biżuterii ze szmaragdem zależy również od rodzaju metalu, z którego została wykonana. Złota biżuteria ze szmaragdem będzie droższa niż srebrna, a biżuteria z platyny będzie najdroższa.
 3. Rodzaj biżuterii – cena biżuterii ze szmaragdem zależy również od rodzaju biżuterii, np. pierścionki z szmaragdem są zwykle droższe niż kolczyki czy naszyjniki. Biżuteria z jednym dużym szmaragdem będzie również droższa niż biżuteria z wieloma mniejszymi kamieniami.

W Jubiler Sezam oferujemy szeroki wybór biżuterii ze szmaragdem, w różnych cenach i wzorach, co pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. Nasza biżuteria wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje trwałość oraz estetyczny wygląd przez wiele lat. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do skorzystania z pomocy naszych specjalistów, którzy służą fachową radą oraz pomocą w doborze idealnej biżuterii z szmaragdem.