Blog
Najmodniejsze motywy w biżuterii i ich symbolika

Najmodniejsze motywy w biżuterii i ich symbolika

Wybierając biżuterię kobiety kierują się różnymi kryteriami. Dla jednych najważniejszy jest surowiec, z jakiego wykonana jest biżuteria, dla innych liczy się oryginalna, finezyjna forma a niektóre kobiety pragną biżuterii, która będzie dla nich symbolizować coś niezwykłego. Motywów w biżuterii i nietypowych wzorów jest naprawdę wiele, a jednym z najpopularniejszych jest drzewo życia, które niesie za sobą wyjątkowe przesłanie.

Drzewo życia często wykorzystywane jest w naszyjnikach, kolczykach, zawieszkach czy bransoletach wykonanych zarówno ze srebra jak i złota. Motyw drzewa życia od wieków wyróżnia się poprzez ogromną symbolikę i magiczne znaczenie. Rozłożysta korona, solidny pień i rozbudowane korzenie to charakterystyczne cechy drzewa życia, które symbolizują wielką siłę. Dla wielu motyw ten symbolizuje rozwój osobisty i indywidualność jak również wiedzę i mądrość. Dlatego też drzewo życia jest często wybieranym motywem przez silne i niezależne kobiety, które pragną stale się rozwijać. Biżuteria z drzewem życia z pewnością doda odwagi i pewności siebie każdej kobiecie i będzie pięknie prezentować się z każdym rodzajem stylizacji.

Kolejnym niezwykle modnym motywem jest symbol nieskończoności, inaczej zwany infinity.

Biżuteria z infinity jest chętnie wybierana zarówno przez starsze jak i młodsze miłośniczki aktualnych trendów. Symbol nieskończoności może symbolizować wieczną przyjaźń czy miłość, idealnie więc nada się na prezent dla ukochanej osoby. Delikatny dodatek w formie naszyjnika, bransoletki czy kolczyków z infinity będzie zawsze przypominał o wyjątkowym uczuciu do drugiej osoby.

Bardzo popularnym motywem w biżuterii  jest skrzydło, które idealnie pasuje zarówno dla młodszych jak i starszych kobiet.

Skrzydła to bardzo ważny symbol w mitologii jak również w religii chrześcijańskiej, gdzie kojarzy się ze skrzydłami aniołów, którzy chronią ludzi przed złem. Skrzydła symbolizują również nieograniczoną swobodę i wolność jak również przekraczanie granic i realizację najskrytszych marzeń. Biżuteria z motywem skrzydła może być pewnego rodzaju amuletem, który będzie chronił od złego.

To tylko nieliczne z wielu motywów biżuterii, które od wieków królują w jubilerstwie. Na przestrzeni lat niektóre z motywów przemijają i zapadają w niepamięć, niektóre jednak przez długi czas pozostają bardzo popularne i są chętnie wybierane przez miłośniczki biżuterii. W salonach stacjonarnych i na stronie internetowej www.jubilersezam.pl znajduje się szeroka oferta pierścionków, naszyjników, bransolet, zawieszek i kolczyków z każdym z wymienionych motywów. Wybierając prezent dla siebie lub ukochanej osoby warto zastanowić się nad biżuterią, która oprócz pięknego wyglądu będzie również symbolizować wartości i przekonania danej osoby.