Poradniki
Profesjonalne czyszczenie biżuterii w domowych warunkach

Profesjonalne czyszczenie biżuterii w domowych warunkach

 

Twoja piękna, zawsze błyszcząca biżuteria po czasie zaczęła wyglądać na starą i zniszczoną? Częste użytkowanie biżuterii i przechowywanie jej w nie odpowiednich miejscach może sprawić, że będzie wymagać ona delikatnego czyszczenia. Takie niepozorne czynniki jak perfumy, kremy czy dezodoranty w kontakcie z biżuterią mogą spowodować utratę jej blasku i nieliczne zabrudzenia. Warto jednak pamiętać, że ciemnienie biżuterii to naturalny proces, do którego dochodzi w przypadku przechowywania biżuterii na otwartej przestrzeni, na przykład półce. Jeśli chcesz, aby Twoja biżuteria jak najdłużej była w świetnej formie, wystarczy w odpowiedni sposób zadbać o jej przechowywanie. Najlepszym wyborem jest pudełeczko bądź szkatułka jubilerska.

Jeśli okaże się, że twoja biżuteria wymaga czyszczenia, w kilku krokach możesz w szybki sposób sprawić, że twoje błyskotki będą znów wyglądać jak nowe. Idealnym sposobem jest zakup profesjonalnych płynów do czyszczenia, które dostępne są w salonach stacjonarnych i w sklepie internetowym na www.jubilersezam.pl.

W ofercie posiadamy zarówno płyn do czyszczenia złota jak i srebra. Oba płyny odświeżą Twoją biżuterię i przywrócą jej pierwotny blask. Dzięki płynnej konsystencji płyn dotrze nawet do najtrudniej dostępnych zakamarków. Warto pamiętać, że płyny te nie nadają się do czyszczenia biżuterii zdobionej bursztynami, kamieniami naturalnymi czy perłami.

Kolejną propozycją do czyszczenia biżuterii jest profesjonalna ściereczka, która jest odpowiednia zarówno do  wyrobów ze złota jak i srebra. Ściereczka przywraca świeżość bez konieczności używania płynów czyszczących. Przy regularnym stosowaniu biżuteria będzie przez długi czas wyglądać jak nowa. Warto zauważyć, że ściereczka nie usuwa powstałych zarysować i nie może być stosowana do matowych wykończeń. Zadbaj o swoją biżuterię i przez długi czas ciesz się lśniącymi dodatkami.