Poradniki
Prawidłowe przechowywanie biżuterii

Prawidłowe przechowywanie biżuterii

Wraz z upływem czasu Twoja kolekcja naszyjników, bransoletek, kolczyków i innych biżuteryjnych dodatków wciąż się powiększa a Ty zastanawiasz się jak w prawidłowy sposób przechować swoje skarby? Przechowywanie biżuterii jest niezwykle ważnym i istotnym elementem, który ma ogromny wpływ na wygląd Twoich ulubionych dodatków. Nieprawidłowe przechowywanie może niekiedy doprowadzić do licznych odkształceń, zarysowań czy czernienia.

Pragnąc zorganizować odpowiednie warunki do przechowywania biżuterii, skup się na tym, aby było tam sporo miejsca. Biżuteria różnego rodzaju wrzucona do jednej szkatułki, sprawi, że oprócz problemu z wyszukaniem konkretnej rzeczy będziesz też martwić się brakiem połysku i uszkodzeniem Twoich błyskotek. Warto pamiętać także, aby nie trzymać biżuterii w łazience, ponieważ wilgoć powoduje szybkie czernienie biżuterii. Oprócz wilgoci, na biżuterię źle oddziałuje również kurz czy promienie słoneczne. Jeśli pragniesz, aby Twoje skarby jak najdłużej były w jak najlepszej formie, przechowuj je w suchym miejscu- na przykład w sypialni lub garderobie. Biżuteria wykonana ze srebra powinna znajdować się w zamkniętym pudełku wyłożonym miękką tkaniną. Dobrym rozwiązaniem będą także profesjonalne szkatułki jubilerskie, w których każdy z elementów możesz umieścić osobno, dzięki czemu nic nie ulegnie zarysowaniu. Dodatkowo szkatułki mają bardzo oryginalny design więc pięknie wkomponują się w każde otoczenie.

Jeśli jednak nie jesteś miłośniczką pudełek bądź szkatułek, idealnym pomysłem będą stojaki na biżuterię. Kobiety często nie mają czasu bądź ochoty na skrupulatne i dokładne układanie biżuterii, więc stojaki na biżuterię to idealna propozycja. Stojaki mają różnorodne kształty i kolory, dzięki czemu każda miłośniczka biżuterii znajdzie coś dla siebie i bez obawy będzie mogła odkładać ulubione błyskotki w bezpieczny i szybki sposób.