Blog
Zapięcia bransolet i naszyjników

Zapięcia bransolet i naszyjników

Oprócz zdobienia niezwykle ważnym elementem w biżuterii jest jego zapięcie, które ma zapewnić komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Niekiedy też zapięcie odgrywa ważną rolę w wyglądzie całej biżuterii.

Zdecydowanie najpopularniejszym zapięciem zarówno w bransoletach, łańcuszkach i naszyjnikach jest klasyczny karabińczyk. Karabińczyk swoją nazwę jak i wygląd wziął od karabinków służących do zabezpieczania podczas górskich wypraw. Zamknięcie to polega na odciągnięciu lub dociśnięciu jednego boku i zaczepienie oczka o element łączący. Zapięcie za pomocą karabińczyka jest bardzo bezpieczne – w jego przypadku ryzyko samoistnego otworzenia się jest znikome.

Zapięcie karabińczyk

Kolejnym zapięciem stosowanym przy biżuterii jest zapięcie magnetyczne. Jest to niezwykle proste w obsłudze zapięcie, ponieważ zapina się ono niemal bez naszej ingerencji. Zapięcie polega na łączeniu dwóch segmentów za pomocą magnesów, dzięki czemu idealnie sprawdzi się dla osób, które często mają problem ze zwykłymi zapięciami.

Zapięcie magnetyczne

Zapięcie szufladkowe to niezbyt popularne zapięcie, które cechuje się wygodą i bezpieczeństwem. Zapięcie biżuterii polega na wsunięciu „szufladki” do wpustu. Szufladka ma najczęściej wystającą małą część, która blokuje się w specjalnie przygotowanym otworze.

Zapięcie szufladkowe

Zapięcie toggle występuje w wielu różnych kształtach. Jego charakterystyką jest poprzeczny element, który należy zablokować w przestrzeni, najczęściej okręgu. Różnorodność kształtów i wielkości daje szerokie zastosowanie zwłaszcza w biżuterii modowej. W wielu przypadkach ciekawe konstrukcje zapięcia typu toogle są ozdobą samą w sobie.

Zapięcie toggle

Przy biżuterii sznurkowej najlepiej sprawdza zapięcie typu tenis, które polega na zaciśnięciu dwóch sznurków. Jest ono niezwykle wygodne i mało zauważalne i samo w sobie jest ładną ozdobą, najczęściej bransolety.

Zapięcie tenis

Jak widać, rodzajów zapięć naszyjników czy bransolet jest kilka więc z pewnością każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Na www.jubilersezam.pl i w salonach stacjonarnych posiadamy szeroką gamę łańcuszków, naszyjników i bransolet z wyżej opisanymi zapięciami.