Blog
Rodzaje splotów łańcuszków

Rodzaje splotów łańcuszków

Złote lub srebrne łańcuszki to biżuteria, która często towarzyszy nam od najmłodszych lat życia. Łańcuszek jest bardzo klasycznym dodatkiem zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, ponieważ można nosić go zarówno solo jak i z personalizowaną zawieszką. Ważnym aspektem przy wyborze i zakupie łańcuszka jest nie tylko jego długość ale również rodzaj splotu. To właśnie od splotu zależy, czy wybrana przez Ciebie zawieszka, krzyżyk bądź medalik będzie pasował do Twojego łańcuszka. Jubiler Sezam w swojej ofercie posiada szeroki wybór łańcuszków o różnorodnych splotach, dzięki czemu każdy może znaleźć idealny dodatek dla siebie.

Jednym z najpopularniejszych splotów w łańcuszkach jest pancer, który charakteryzuje się pojedynczymi, spłaszczonymi ogniwami i oszlifowanymi brzegami. Dzięki takiemu zdobieniu łańcuszki o tym splocie pięknie odbijają światło i lśnią w promieniach słonecznych, przyciągając uwagę. Pancerka najczęściej wybierana jest przez mężczyzn, którzy uwielbiają grube i gęsto plecione modele. Coraz częściej jednak również kobiety decydują się na cienkie pancerki o delikatnym splocie, które noszą zarówno solo jak i z ulubionymi zawieszkami.

Ciekawszą propozycją dla wielbicieli splotu pancer jest Singapur. Łańcuszek ten jest bardziej ozdobny i powstaje poprzez skręcenie pancerki. Łańcuszek ten niekiedy może kojarzyć się z łańcuszek DNA. Singapur jest zdecydowanie kobiecym łańcuszkiem, łączonym często z zawieszkami. Idealny dodatek zarówno do codziennych jak i wieczorowych stylizacji.

Kolejnym popularnym splotem jest ankier, którego nazwa pochodzi od angielskiego słowa anchor oznaczającego kotwicę. Regularne, owalne lub prostokątne ogniwa splotu przypominają wyglądem łańcuch kotwicy używany na statkach. Łańcuszki ankier cieszą się popularnością głównie wśród kobiet, zdarza się jednak, że również panowie często po niego sięgają.

Splot rolo można niekiedy pomylić z ankierem. Rolo wyróżnia się jednak tym, że jego ogniwa to regularne okręgi. Łańcuszek rolo idealnie sprawdzi się jako dodatek zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Delikatny splot idealnie nada się jako baza pod zawieszki czy wisiorki a grubszy splot będzie ciekawie prezentował się solo.

Kolejnym bardzo popularnym splotem jest kostka. Łańcuszek ten składa się z niewielkich, kwadratowych ogniw, które kształtem przypominają kostki. Łańcuszek ten prezentuje się niezwykle prosto i delikatnie dzięki czemu idealnie nada się do eleganckich stylizacji.

Wyżej wymienione sploty to tylko kilka z wielu dostępnych opcji w Jubiler Sezam. Jeśli pragniesz znaleźć idealnie dopasowany łańcuszek możesz wybrać się do jednego z salonów stacjonarnych na terenie Małopolski lub skorzystać z naszej strony internetowej www.jubilersezam.pl, gdzie znajdziesz wyjątkowe łańcuszki i wiele innych wspaniałych wyrobów biżuteryjnych.