Blog
Weź udział w rekonstrukcji sukni ślubnej Królowej Bony z Jubiler Sezam

Weź udział w rekonstrukcji sukni ślubnej Królowej Bony z Jubiler Sezam

Od 25 czerwca w Jubiler Sezam rusza wyjątkowa akcja, która ma na celu pomoc w zbieraniu funduszy na rekonstrukcję sukni ślubnej Królowej Bony, włoskiej małżonki króla Zygmunta I Jagiellona.

Przygotowaniem rekonstrukcji jednej ze wspaniałych renesansowych kreacji zajmuje się Fundacja Nomina Rosae, która specjalizuje się w historii dawnej mody. Suknia królowej Bony stworzona była z zachwycającego niebieskiego atłasu, dekorowanego złotymi blaszkami w kształcie uli. Ubiór ten wzbudził powszechny podziw, ale nie służył on tylko zademonstrowaniu bogactwa i wysokiej pozycji. Złote ule niosły konkretne symboliczne przesłanie, ukazując przyszłą królową Polski jako idealną władczynię.

Odtworzona kreacja Bony zostanie zaprezentowana 24 lipca na Zamku Królewskim na Wawelu podczas niezwykłego pokazu mody „Dwór z aksamitu i pereł”. Na pokazie przedstawione zostaną również dworskie kreacje z kręgów Jagiellonów oraz zagranicznych dworów.

Autorką projektów ubiorów oraz koncepcji pokazu jest dr Maria Molenda – historyk, kostiumolog, kostiumograf. Projektowane przez nią rekonstrukcje oraz kostiumy weszły do stałych ekspozycji muzeów polskich i słowackich. Aby idealnie odtworzyć suknię ślubną Królowej Bony, potrzebne są liczne tkaniny, klejnoty i dekoracje.

Z tego względu sklep jubilerski sezam został mecenasem odtworzenia zjawiskowej sukni a klienci salonów mogą w prosty sposób przyłożyć się do odtworzenia kreacji królowej Bony. Aby przyczynić się do wielkiego dzieła, wystarczy zakupić biżuterię z kolekcji MARKIZY lub WIKTORII, a dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc w rekonstrukcji sukni.

Kolekcja Markiza to połączenie wiktoriańskiego stylu z ponadczasowym designem. Biżuteria z markizami o różnych kształtach i kolorach od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet.

Biżuteria z  kolekcji Wiktorii została stworzona z miłości do szlachetnego, angielskiego stylu. Pierścionki zaręczynowe wzbogacone o różnego rodzaju kamienie szlachetne zrobią wrażenie nawet na najbardziej wymagających miłośniczkach biżuterii.

Jeśli pragniecie przyczynić się do odtworzenia sukni ślubnej królowej Bony i uczynić pokaz mody jeszcze piękniejszym, zapraszamy do stacjonarnych salonów jubilerskich Sezam i na stronę internetową www.jubilersezam.pl, gdzie znajdziecie biżuterię dam dworu z kolekcji Markizy i Wiktorii. Taka biżuteria z pewnością zachwyci każdą miłośniczkę biżuterii i olśni każdą stylizację.